Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15418116



*

nr 1541 8116


Skulptur

Alice Heath, Austin productions, brons och silverfärgad, keramik. Höjd: 21 cm. Längd: 34 cm, vikt: 1950 g


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 maj 2023
kl 20:08:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/5 16:07:10 1      500 kr
21/5 23:21:08 2      150 kr
21/5 23:21:08 1      200 kr (Budbetjänt)
22/5 19:04:33 3      250 kr
22/5 19:04:33 1      300 kr (Budbetjänt)
22/5 19:04:39 3      350 kr
22/5 19:04:39 1      400 kr (Budbetjänt)
22/5 19:04:59 3      450 kr
22/5 19:04:59 1      500 kr (Budbetjänt)
22/5 19:23:31 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alice heath austin productions keramik konsthantverk skulptur
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:19
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr